15 lutego 2021 Udostępnij

Fakty o marchewkach - nie są tylko dla królików!

Jeśli próbowałeś naszych soków Purify lub Fuel, wiesz, że uwielbiamy marchewki! Nie na darmo nazywają je "chrupiącym powerfood"; marchew dostarcza mnóstwo wartości odżywczych do organizmu. A czy wspomnieliśmy, że jest pyszna? Marchew jest drugim po ziemniakach najpopularniejszym warzywem na świecie! Czytaj dalej, aby poznać więcej interesujących faktów na temat marchewki!

A więc... przejdźmy do wartości odżywczych marchewki. Jeśli wiesz cokolwiek o wartościach odżywczych marchewki, wiesz, że jest ona pełna beta-karotenu! Wierzcie lub nie, ale składnik odżywczy beta-karoten został nazwany na cześć tego warzywa. Marchew zawiera cenne ilości innych ważnych karotenoidów (zwłaszcza alfa-karotenu i luteiny); kwasów hydroksycynamonowych (w tym kofeinowego, kumarowego i ferulowego); antocyjanów (w przypadku purpurowej i czerwonej marchwi); oraz poliacetylenów (zwłaszcza falcarinolu i falcarindiolu). Marchew jest doskonałym źródłem witaminy A, witaminy C wzmacniającej odporność, witaminy K wzmacniającej kości oraz zdrowego dla serca błonnika i potasu.

Kiedy nie przygotowujemy soku z marchwi, uwielbiamy ją piec z odrobiną oliwy z oliwek, gotować na parze lub dodawać do pysznych sałatek! Zaleca się spożywanie jej w całości, aby uzyskać maksymalne wartości odżywcze.

Powiedz nam więc, w jaki sposób włączasz marchew do swojej codziennej diety?

Oskar Rzepecki

Redakcja sdesign.net.pl