Jak się leczyć dzięki sokom?
Coraz więcej uwagi poświęca się zaletom, jakie posiadają świeżo wyciskane soki – tak owocowe, jak i warzywne. Nie od dziś wiadomo, że pozwalają organizmowi na uzupełnienie niezbędnych minerałów, nie można jednak nie docenić i tego, że przyczyniają się do prawidłowego odżywiania komórek.
Na fali zainteresowania sokami coraz częściej mówi się nawet o sokoterapii, która nie tylko oczyszcza organizm z toksyn, ale również niesie pomoc podczas leczenia wielu schorzeń i przyczynia się do tego, że poprawia się odporność organizmu. Soki są przy tym na tyle łatwo przyswajane przez nasz organizm, że nie ma takiego wieku pacjenta, w którym ich przyjmowanie nie byłoby skuteczne.
Urządzenia do soków
Oczywiście, można je uzyskiwać na przynajmniej kilka sposobów i właśnie sposób wydobywania soku z owocu albo warzywa ma niebanalny wpływ na to, jak bardzo jest on wartościowy z naszego punktu widzenia. W Polsce największą popularnością cieszą się w tym kontekście sokowirówki, łatwe w obsłudze, a jednocześnie dość tanie.
Niestety, korzystanie z nich wiąże się z ryzykiem pozbawienia owoców i warzyw przynajmniej części właściwości odżywczych. Alternatywą dla nich są wyciskarki, znacznie droższe ale i bez porównania dokładniejsze. Oczywiście, również w ich przypadku musimy liczyć się z ograniczeniami. Nie są to urządzenia zbyt wydajne, a ponieważ pracują wolno, przygotowanie soku zajmuje więcej czasu.
Zasady sokoterapii
Warto pamiętać o tym, że sokoterapia to coś więcej niż tylko regularne spożywanie soków owocowych i warzywnych. To także szereg zasad, których należy przestrzegać, aby zmaksymalizować ich działanie. Najważniejsza mówi o tym, że soki powinny być pite natychmiast po ich wyciśnięciu, wtedy bowiem mamy pewność, że ich wartość odżywcza jest najwyższa. Obniża ją nawet przechowywanie soków w lodówce, jeśli więc musimy zdecydować się na taki krok, starajmy się, aby czas ten był możliwie jak najkrótszy.
Jakość produktów
Licząc na szybkie efekty terapii z wykorzystaniem soków powinniśmy też zwracać uwagę na pochodzenie warzyw i owoców. Idealna jest sytuacja, w której pochodzą one z upraw ekologicznych, w takim przypadku bowiem mamy pewność, że w sokach nie znajdują się ani szkodliwe pestycydy, ani inne środki uprawy roślin, które mogłyby stanowić dla nas zagrożenie poprzez dostarczanie organizmowi substancji szkodliwych, utrudniających jego prawidłowe funkcjonowanie. Soki ze świeżych owoców i warzyw należy pić codziennie, najlepiej około pół godziny przed posiłkiem.
VBonnie Mulligan Jeśli niedawno rozpocząłeś komercyjną produkcję soków lub otworzyłeś swój własny bar z sokami, powinieneś być dumny - dokonałeś wielkiego wyczynu. Teraz powinieneś skupić się na tym, aby Twój sok był jak najlepszy. Niestety, istnieje wiele typowych błędów...
VNiezależnie od tego, czy używasz sokowirówki w domu, czy zainstalowałeś ją w swojej restauracji, sokowirówki mogą być doskonałym sposobem na wprowadzenie większej ilości owoców i warzyw do codziennych posiłków. Istnieje wiele korzyści płynących z sokowirowania, które sprawiają...
4 przepisy na soki na wiosnę i lato
VWiosna i lato tuż za rogiem, to doskonały czas na uaktualnienie przepisów baru z sokami. Wraz z najświeższymi dostępnymi produktami, wysokiej jakości sokowirówka do owoców pozwoli uzyskać pyszne i zdrowe napoje dla Twoich klientów. Korzyści płynące z picia soków są liczne i...