19 listopada 2016 Udostępnij

Hurom HH 2G - prezentacja możliwości

Hurom HH 2G

Gdy przyglądamy się pobieżnie wyciskarce Hurom HH 2G możemy odnieść wrażenie, że nie różni się ona wcale w jakikolwiek istotny sposób od innych wyciskarek do soków, z jakimi możemy spotkać się w polskich kuchniach. Co więcej, już po wyjęciu jej z opakowania można poczuć lekki niepokój na widok mnogości elementów, jakie wchodzą w jej skład. Gdy jednak zaczniemy analizować instrukcję i łączyć poszczególne elementy w całość, szybko będziemy w stanie dojść do wniosku, że mamy do czynienia z urządzeniem, które warto poznać bliżej. Co więcej, dalsze doświadczenia tylko potwierdzają wyjątkowo korzystne pierwsze wrażenie. Sam montaż może początkowo sprawiać wrażenie skomplikowanego, szybko przekonujemy się jednak, że odbywa się w sposób intuicyjny.

Wyposażenie wyciskarki

Na zestaw składa się trzynaście elementów, w skład których wchodzi między innymi obudowa razem z silnikiem, komora wsadowa z pokrywą, półlitrowa misa, pojemnik na sok, pojemnik na odpadki i dwie szczotki przeznaczone do czyszczenia. Silnik urządzenia pozwala na wykonanie czterdziestu obrotów na minutę, co jest prędkością dwa razy mniejszą niż ta, jaką był w stanie zaproponować nam wcześniejsza wersja wyciskarki. Dzięki temu sok jest wyciskany z jeszcze większą precyzją, nie da się przy tym ukryć, że staje się też jeszcze bardziej wartościowy niż miało to miejsce kiedykolwiek wcześniej.

Pyszne soki

Okazuje się przy tym, że koreański producent ma duże zaufanie do oferowanego przez siebie rozwiązania, możemy więc liczyć na to, że będzie ono objęte dziesięcioletnią gwarancją. Sama wyciskarka zwraca na siebie uwagę również dlatego, że pozwala na oszczędzanie energii elektrycznej. Na jej bocznej ścianie znajduje się między innymi wlot powietrza, a tym samym można liczyć na to, że temperatura pracy silnika bez względu na okoliczności będzie się utrzymywała na odpowiednim poziomie.

Nowy model wyciskarki Hurom zwraca uwagę również dlatego, że ma aż dwa sitka – jedno z mniejszymi, a drugie z większymi otworami. Ma to duże znaczenie dla kupującego, sitka mogą być bowiem wykorzystywane zamiennie w zależności od tego, jak gęsty ma być uzyskany sok. Nie bez znaczenia jest i to, że są one wolne tak od zbędnych otworów, jak i od różnego rodzaju nierówności. Dzięki temu utrzymanie ich w czystości przestaje być trudnym zadaniem.

Maria Błach

Redakcja sdesign.net.pl