18 listopada 2016 Udostępnij

ŚWIEŻO WYCISKANE SOKI PRZEPISEM NA ZDROWIE cz II

Dieta sokowa

Regularne spożywanie świeżych soków będzie ważne, gdy ktoś prowadzi dietę oczyszczającą. Przy odchudzaniu dietetycy zalecają spożywanie soków warzywnych, które są mniej kaloryczne i mniej zasobne w błonnik, a jednocześnie wzmacniają poczucie sytości. J.J. Smith, amerykańska dietetyczka w swojej nowej książce stara się przekonywać, że pijąc zielone koktajle można spodziewać się lepszej pracy mózgu, lepszego trawienia i poprawy stanu zdrowia. To ważny element, na jaki trzeba zwracać uwagę.

Przygotowała ona 10 – dniowy program oczyszczania, który bazuje wyłącznie na zielonych koktajlach, przygotowanych z zielonych warzyw owoców oraz wody. Jeśli uda się wyeliminować z organizmu produkty spożywcze źle na nas działające to bez wątpienia będzie można poprawić pracę organizmu, uda się usuwać toksyny i będzie można poprawić pracę naszych kubków smakowych, tak by potem chciały wyłącznie zdrowych produktów. Innym sposobem na utratę nadmiernych kilogramów czy poprawę kondycji będzie dieta owocowo – warzywna. Istotą takiej diety będzie takie łącznie składników żywieniowych, by ostatecznie organizm uruchomił naturalne mechanizmy, które leczyć będą nasz organizm.

Spożywanie owoców i warzyw

Warto jeść warzywa w różnych formach, ponieważ dziki temu rzeczywiście uda się zadbać o nasz organizm. Pacjent, który będzie skrupulatnie stosował się do takiej diety oczekiwać może dobrej pracy organizmu, nie będzie czuł się głodny: awokado, szpinak, nać pietruszki, a nawet jarmuż i kapustę. Możliwości praktycznie są nieograniczone i możemy sobie zawsze przygotować dla siebie taki sok, który będzie doskonale smakował a jednocześnie będziemy mieli gwarancje, że jest on dla naszego organizmu w pełni wartościowy.

Picie soków

Przepisy na koktajle

ZIELONO MI

składniki: – 1 dojrzałe awokado – 1 banan – 2 płaskie łyżeczki sezamu – 3-4 gałęzie natki pietruszki Wszystko zmiksować. Zajadać czysta energie i power. Idealne na śniadanie Przepis pochodzi z najnowszej książki Beaty Sadowskiej „I jak tu nie jeść!”.

ALKALICZNE TAK DLA ZDROWIA

Sok dla 2 osób – polecany zwłaszcza przy silnym zakwaszeniu organizmu.

składniki: – 2 marchewki – 1 burak – 2 jabłka – 1/2 cytryny – pęczek natki pietruszki – kawałek selera (korzeń) Wszystko myjemy, kroimy i wrzucamy do wyciskarki, ona robi resztę. Pijmy na zdrowie!

Oskar Rzepecki

Redakcja sdesign.net.pl