19 listopada 2016 Udostępnij

ŚWIEŻO WYCISKANE SOKI PRZEPISEM NA ZDROWIE cz I

Soki z wyciskarki

Regularne picie świeżo wyciskanych soków to jedna z najlepszych form do tego, by zadbać o zdrowie. Dzięki temu dostarczymy do organizmu wszystkie cenne witaminy oraz minerały. Ich zamiennikiem mogą być również koktajle, które staną się ważnym elementem każdej diety odchudzającej.

Wyciskane soki - zalety

Świeżo wyciskane soki mają nie tylko cenne witaminy i minerały ale wpływają także na nasz wygląd oraz nasze samopoczucie. Pijąc każdego dnia rano szklankę soku będziemy w stanie dostarczyć sobie składniki gwarantujące siłę na resztę dnia. Główną zaletą tych napojów będzie dostarczenie do organizmu cennego budulca w niezmienionej formie. Będzie to również szansa na wzmocnienie systemu odpornościowego, skutecznie będziemy się chronić przed infekcjami. Zawarte tam wartości odżywcze mają one wpływa na nasz wygląd.

Dzięki spożywaniu soków możemy między innymi oczekiwać, że nasza skóra, włosy i paznokcie będą lepiej wyglądać. Żaden suplement diety nie będzie się z nimi równał. Świeże soki to również szansa na dostarczenie do organizmu wielu cennych składników. Na litr soku przypadać będzie nawet 2 kg surowca. Jest to więcej niż sami możemy zjeść. Oprócz tego będzie to szansa na przemycenie nielubianych warzyw, ziół czy przypraw.

Cenne witaminy

Sokowirówki kontra wyciskarki

Soki z wyciskarek są polecane między innymi przez specjalistów od zdrowego żywienia, ponieważ nie będą uszkadzać struktury ważnych związków. Inaczej niż wirówka tutaj temperatura na sitku będzie rosła nawet do 40 stopni. To skutecznie niszczy witaminy a szczególnie witamina C, która jest szybko niszczona przy wyższej temperaturze, dlatego sokowirówka nie będzie się dobrze sprawdzać. wyciskarka dzięki temu, że pracuje wolnymi obrotami będzie gwarantować minimalizowanie tej utraty najcenniejszych składników i dlatego sprawdzi się rzeczywiście doskonale. Jednocześnie sok nie będzie również napowietrzony, co także warto brać pod uwagę. W procesie wytwarzania soku wyciskarką jest także szansa na usuwanie metali ciężkich i środków chemicznych.

Dostosowanie do potrzeb

Wyciskarka ma za zadanie przygotować dla nas sok. Ale jednak efekt będzie nieco inny przy każdym urządzeniu i dlatego właśnie pod kątem własnych potrzeb trzeba szukać takiej wyciskarki, która rzeczywiście sprawdzi się najlepiej i będzie w stanie odpowiedzieć na nasze oczekiwania.

Maria Błach

Redakcja sdesign.net.pl