4 maja 2022 Udostępnij

4 wskazówki dotyczące soków, które pozwolą Ci w pełni wykorzystać owoce i warzywa

Niezależnie od tego, czy używasz sokowirówki w domu, czy zainstalowałeś ją w swojej restauracji, sokowirówki mogą być doskonałym sposobem na wprowadzenie większej ilości owoców i warzyw do codziennych posiłków. Istnieje wiele korzyści płynących z sokowirowania, które sprawiają, że jest ono doskonałym dodatkiem do Twojej kuchni, zarówno komercyjnej, jak i mieszkalnej. Jeśli jednak chcesz w pełni wykorzystać możliwości wysokiej jakości sokowirówki w swoim domu, pamiętaj o poniższych wskazówkach.

  • Mieszaj owoce i warzywa: Sokowanie to jeden z najprostszych sposobów na wprowadzenie większej ilości warzyw do swojej diety lub do diety dzieci, które wybrednie jedzą. Dietetyczne wytyczne dla Amerykanów zalecają spożywanie kilku filiżanek owoców i warzyw dziennie, ale około 70% Amerykanów nie spełnia tych dziennych zaleceń. Dodawanie warzyw do soku to świetny sposób, aby je ukryć, a jednocześnie zapewnić sobie codzienną porcję zieleniny.
  • W całości: Kiedy tylko jest to możliwe, staraj się wyciskać sok z jak największej części owoców i warzyw. Pozostaw skórkę, chyba że jest ona zbyt gruba lub niebezpieczna do spożycia. Pozostawiając owoc lub warzywo w całości, zachowujesz w soku jak najwięcej witamin i minerałów.
  • Skup się na świeżości: Choć jest to jedna z kilku rad dotyczących soków, które wydają się oczywiste, warto o niej pamiętać. Podczas wyciskania soku staraj się wyciskać sok z owoców i warzyw jak najbliżej momentu ich podania. Im świeższy sok, tym lepszy jest jego smak. Sokowirówki mogą zapewnić, że Twój sok jest tak świeży, jak to tylko możliwe; nie ma nic świeższego niż "dopiero co wyciśnięty".
  • Poszukiwanie przygód: Jeśli masz możliwość wyboru własnych, niepowtarzalnych owoców i warzyw do soku, dlaczego by nie pokusić się o nieco kreatywne kombinacje smakowe? Spróbuj zmieszać owoce, za którymi nie przepadasz z tymi, które uwielbiasz, aby sprawdzić, czy uda Ci się znaleźć kombinację, która sprawi, że polubisz swoje najmniej ulubione owoce. Pomoże Ci to wydobyć wszystkie korzyści płynące z owoców, których do tej pory unikałeś ze względu na ich smak.

Chcesz poznać więcej wskazówek dotyczących soków, które pomogą Ci w pełni wykorzystać możliwości sokowirówki?

Oskar Rzepecki

Redakcja sdesign.net.pl