19 listopada 2016 Udostępnij

Lemoniada z wyciskarki

W gorące dni zawsze szukamy takiego miejsca, gdzie będzie się można skutecznie chronić przed upałem. Najbardziej potrzebujemy jednak takiego napoju, który będzie w stanie gasić nasze pragnienie. Sposoby orzeźwienia są oczywiście różne w zależności od upodobań smakowych. Niektórzy wolą wodę, inni soki a inni jeszcze niegazowane napoje.

Jednym z nich będzie lemoniada, którą będzie można sobie kupić, ale niestety ma ona wiele składników niekorzystnych dla nas takich jak cukier, barwniki czy konserwanty. Dlatego lepiej będzie zająć się przygotowywaniem takiego właśnie lemoniady samodzielnie. Przygotowując ją samemu można oczekiwać, że będzie ona nawadniać nasz organizm, zagwarantuje orzeźwienie i wzmocni nasz organizm. Aby ją zrobić potrzebujemy sok z cytryny a ten uzyskamy dobrą wyciskarką.

Wyciskarka

Dlaczego należy użyć wyciskarki?

Takie urządzenie będzie gwarantować nam przygotowanie smacznego soku szybko, dobrze i dokładnie. Dzięki temu zachowa się mnóstwo cennej dla naszego organizmu witaminy C, która może się stać elementem wzmacniającym naszą odporność. Tak jak wszystkie cytrusy należą do owoców, które są bardzo soczyste i miękkie, dlatego każda wyciskarka sprawnie sobie z nimi poradzi. Przed wrzuceniem do urządzenia należy oczywiście usuwać skórkę. Jeśli nie mamy wyciskarki sami możemy wyciskać sok z cytryny ręcznie, ale będzie to działanie mniej wydajne.

Zdrowe soki

Przepis na lemoniadę

Przedstawiamy tutaj przepis na to jak samodzielnie będzie można przygotować sobie lemoniadę na 6-7 porcji. Składniki: 1,5 litra zimnej przegotowanej wody 1 szklanka soku z cytryn (ok. 6 sztuk) 200 gramów cukru lub miód

Sposób wykonania:

Cytryny dokładnie myjemy, usuwamy skórkę i umieszczamy w wyciskarce. Soku robimy tyle, by dało się uzyskać mniej więcej jedną szklankę. Do przygotowanego dzbanka wlewamy zimną wodę i świeży sok oraz dodajemy miód albo cukier. Wszystko mieszamy bardzo dokładnie aż do rozpuszczenia cukru. Sprawdzamy smak czy nie jest za słodki albo za kwaśny i uzupełniamy takie składniki, by był on odpowiedni dla nas.

Wszystko chłodzimy w lodówce i pijemy na zimno w gorące dni. Taki własny napój stanie się dla nas szansą na pokonanie pragnienia, które będzie dokuczliwe w upalne dni. będzie to zdrowa alternatywa dla kupnych napojów.

Aleksandra Michalak

Redakcja sdesign.net.pl